1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yeni PlayStation 5 Modelleri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatları!

Sony'nin tanıttığı yeni PlayStation 5 modelleri hakkında detaylı bilgi. İnce ve hafif tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Fiyatları ve özellikleri burada.

Yeni PlayStation 5 Modelleri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatları!
0

Yaklaşık üç yıl önceki PlayStation 5 lansmanının ardından Sony, bu konsolun daha ince ve yenilenmiş bir sürümünü heyecanla duyurdu.

Bu güncel PlayStation 5 modelleri, ayrı bir tasarım olarak gelmeyecek. Mevcut modellerin üretimi sonlandırılıyor ve artık piyasada yeni tanıtılan sürümler yerini alacak.

Hem disk sürücülü hem de dijital model güncellenecek, ancak bu iki model arasındaki fark eskisine göre daha az belirgin. Artık dijital sürüm için harici bir disk sürücüsü ekleyebileceksiniz. Her iki model de artık 1 TB depolama kapasitesine sahip olacak.

Daha İnce ve Hafif PlayStation 5 Modelleri Yolda

PlayStation blogunda, yeni PS5’in boyutlarının önceki modellere göre %30’dan fazla küçültüldüğü ve ağırlığının %18 ila %24 oranında azaltıldığı belirtiliyor. Bu da yeni PlayStation 5’lerin daha ince ve hafif olacağı anlamına geliyor. Ayrıca yeni kapağın, öncekilerden farklı dokulara sahip olduğu vurgulanıyor.

Yeni dijital sürümü satın alırsanız ve daha sonra bir disk sürücüsü eklemeye karar verirseniz, Avrupa’da disk sürücüsü fiyatı 120 euro olarak belirlendi. Ayrıca, standart olarak kutudan çıkan dikey standı artık harici olarak 30 dolar karşılığında alabileceksiniz.

Yeni PlayStation 5 Modellerinin Fiyatları

PS5 Dijital Model450 Euro / 450 Dolar
PS5 Diskli Model550 Euro / 500 Dolar

Peki, yeni PlayStation 5 modelleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

https://kubilayberkaslan.com.tr

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir