1. Anasayfa
  2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Counter Strike 2 Beta Sürümü Tanıtıldı!

Source 2 oyun motoruna sahip olan yeni oyun Counter Strike 2 beta sürümü tanıtıldı. İşte Detaylar...

Counter Strike 2 Beta Sürümü Tanıtıldı!
Counter Strike 2 Beta
0

Counter Strike Global Offensive (CS:GO) hakkında uzun zamandır gündemde olan yeni oyun motoru olan Source 2 oyun motoruna sahip olan Counter Strike 2 betası sonunda tanıtıldı. Valve, Counter Strike 2 Betası’nı 22 Mart 2023 Çarşamba günü 23:30 surlarında güncelleme ile getirdi.

Counter Strike 2 Betasına Nasıl Erişebilirim?

Counter Strike 2 oyununa erişmek istiyorsanız beta erişimine hak kazanmanız gerekiyor. Beta erişiminin kriterleri resmi olarak belirlenmese de, her oyuncuya gelmediği gözlemlendi. Beta erişimi genelde içerik üreticilerine ve namını dünyaca duyurmuş olan esporculara verildi.

Counter Strike 2’de Tick Rate Değerleri Nasıl Olacak?

Counter Strike oyuncularının en büyük sorunlarından biri olan tick rate değerinde önemli bir gelişme kaydedildi. Resmi Counter Strike sunucularındaki tick rate değeri 64 olan bu değer, Counter Strike 2 oyununda tick rate değerlerinin 128’e çıkarılacağı duyuruldu.

Tanıtım videosunda tick rate değerlerine özellikle yer verilirken, sub-tick adı altında yeni nesil bir özellik de ekleniyor. Sub-tick özelliğini özetleyecek olursak; Tickrate değerlerini daha optimizeli hale getiren, tickrate mekanizmasının arka planında çalışan önemli bir özellik olarak tanıtıldı.

Sub-tick özelliği ateş etme, spray atma, el bombalarının atış hızı vs. gibi tüm hareketleri aynı anda, aynı sürede ve aynı hızda çalışmasını optimize edebilecek.

Counter Strike 2 Tick Rate ve Sub-Tick Hakkında Resmi Tanıtım Videosu

Counter Strike 2 Oyununda Envanter Eşyaları ve Haritalarda Önemli Gelişme Olacak

Source 2 motoru ile dizayn edilen Counter Strike 2’de haritalarda da düzenleme getirildi. Counter Strike 2’ye özel hazırlanan resmi web sitesinde haritaların eski halleri ve yeni halleri karşılaştırıldı. Resmi tanıtım videosunda da eski oyuncuların gözdesi olan harita; De_Italy haritası da gösterildi. Özlenen De_Italy haritasının resmi oyun havuzunda yer alacağı düşünülüyor.

Oyun geliştiricilerinin haritalar hakkında açıklaması şu şekilde oldu; “Temel özellikleri aynı kalmakla birlikte, haritaların aydınlatması ve oyuncu görünürlüğü daha da geliştirildi.”

Görsellik açısından düzenlemeler getirilen Counter Strike 2 oyununda envanter eşyaları da gözden geçirilmiş. “Envanter eşyalarımıza ne olacak?” sorusuyla oyuncuların kafasını kurcalayan bu sorunun da cevabı gelmiş oldu. Envanter eşyalarınız aynı şekilde Counter Strike 2 oyununda da olacak. Daha güzel görünüme sahip olacak ve animasyonlarında bir değişiklik olmayacak. Eşyaların çözünürlüğü daha da arttırılacak ve oyun içerisinde daha kaliteli şekilde görüneceği bildirildi.

Counter Strike 2’nin Haritaları Hakkında Resmi Tanıtım Videosu

Counter Strike 2 Beta (Test) Süreci Ne Zaman Başlıyor?

Az önce bahsetmiş olduğumuz güncelleme ile beta (test) süreci resmen başladı. Beta (Test) sürecinin asıl amacı; 2023 yaz dönemine kadar Counter Strike 2’yi sınırlı sayıda oyunculara sunmak ve bildirilen hataları optimize ederek tüm oyunculara ulaştırmak olacak. Kısacası 2023 yaz döneminde Counter Strike 2 tüm oyunculara hazır halde açık olacak ve hata payı en aza indirilmiş halde karşımıza çıkacak.

Counter Strike 2 hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız resmi web sitesine ulaşabilirsiniz; Counter Strike 2 Resmi Web Sitesi

İçeriğimizin sonuna gelirken sizlere Source 2 motoruna sahip olan yeni oyun, Counter Strike 2 hakkında bilgiler aktardık. İçeriğimizi beğendiyseniz bizleri takip etmeyi unutmayın. İyi HS’ler dileriz!

https://kubilayberkaslan.com.tr

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir