1. Anasayfa
  2. Oyun

Microsoft, Windows 10’da Oyun Performansını Önemli Ölçüde Artıran Güncellemeyi Yayınladı

Yazılım devi Microsoft, oyun severlerin gözdesi olan Windows 10 işletim sistemi için heyecan verici bir kalite güncellemesi sunuyor. KB5028244 numaralı bu güncelleme, oyun performansındaki sorunları ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda diğer birçok hatayı da düzeltiyor.

Microsoft, Windows 10’da Oyun Performansını Önemli Ölçüde Artıran Güncellemeyi Yayınladı
0

Windows 11’e yönelik son odaklanmalarına rağmen, Microsoft, hâlâ geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Windows 10 kullanıcılarını unutmuyor. Oyunlarda yaşanan çökme sorunlarının çözümünü içeren ve aynı zamanda bir dizi faydalı değişiklik sunan bu güncelleme, oyun deneyiminin kalitesini önemli ölçüde artırıyor.

Yeni güncelleme olan KB5028244, Zaman Aşımı Algılama ve Kurtarma (TDR) hizmetiyle ilgili sorunları ortadan kaldırıyor. Bu hatanın neden olduğu oyun başlatma sırasında yaşanan çökmeler ve hatta sistemin zaman zaman kilitlenmesi gibi sorunlar artık tarihe karışıyor.

Bunun yanı sıra, şirket aynı güncellemeyle VPN hizmetlerinin doğru çalışmasını engelleyen bir hatayı da düzeltti. Ayrıca, bilgisayarın uyku modundan çıkışından sonra bazı görüntü ve ses cihazlarının devre dışı kalmasına yol açan sorun da giderilmiş durumda. Ayrıca, arama uygulamasının tam ekran açılırken yaşanan sorunlar da bu güncellemeyle ele alındı.

Windows 10 için sunulan KB5028244 numaralı kalite güncellemesi, kullanıcılar tarafından Windows Update menüsü üzerinden kolayca manuel olarak indirilebilir. Aynı zamanda, otomatik olarak yüklenecek olan bir sonraki toplu güncellemede de yer alacak olan bu güncelleme, Windows 10 kullanıcılarının oyun deneyimini önemli ölçüde geliştirmek için tasarlandı.

Microsoft’un Windows 10 için sağladığı bu son güncelleme, oyunseverler arasında büyük bir memnuniyet yarattı. Kullanıcılar, güncelleme sayesinde oyunlardaki çökme sorunlarından ve diğer hatalardan kurtulmanın yanı sıra, performansın arttığına şahit olmanın da keyfini çıkarıyor. Windows 11’e geçişlerin artması beklense de, Microsoft’un Windows 10’a olan desteğini sürdürmesi oyun tutkunları tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Biz oyuncular için güzel haberin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu tarz faydalı haberlerimizden anında haberdar olmak istiyorsanız Discord sunucumuza katılabilirsiniz. Hatasız, performanslı ve keyifli oyunlar dileriz.

https://kubilayberkaslan.com.tr

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir