1. Anasayfa
  2. Espor

TFF’nin Düzenlediği Espor Ligi başlıyor. İşte Karşınızda eSüper Lig’in Detayları!

TFF'nin düzenlediği Espor Ligi olan eSüper Lig'in detayları...

TFF’nin Düzenlediği Espor Ligi başlıyor. İşte Karşınızda eSüper Lig’in Detayları!
tff esüper ligi
0

Futbolun Türkiye’deki büyük hayran kitlesinin yanı sıra, FIFA oyunu da ülkemizde giderek artan bir ilgiyle karşılanıyor. Birçok farklı FIFA turnuvasının düzenlendiği Türkiye’de, 15 Mart 2023 Çarşamba günü oyuncular ve izleyiciler için oldukça özel bir etkinlik daha gerçekleştirilecek.

eSüper Lig’te Kaç Takım Bulunacak?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde yayınlanan haberde, TFF ve Kulüpler Birliği’nin ortaklaşa düzenleyeceği eSüper Lig’in detayları açıklandı. Başlangıç tarihi 15 Mart 2023 Çarşamba günü olarak belirlenen ligde, Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK dışında, Süper Lig’de yer alan diğer 17 takımın da mücadele edeceği ifade edildi.

eSüper Lig’in Ödül Havuzu Ne Kadar Olacak?

TFF, eSüper Lig’in çevrim içi ve çevrim dışı olmak üzere iki farklı aşamada oynanacağını belirtirken, takımların Süper Lig fikstürüne uygun olarak 24 çevrim içi maç yapacakları ve ilk 12 sırayı alan takımların çevrim dışı maçlara katılmaya hak kazanacakları bilgisini paylaştı.

Normal sezon maçlarının çevrim içi olarak, 1’e 1 ve 95 Gen moduyla oynanacağı, takımların ise 1 koç ve 2 eFutbolcu tarafından temsil edileceği eSüper Lig’de, Play Off müsabakaları Ultimate Modu üzerinden gerçekleştirilecek. Yaş sınırının 16 olduğu lig, 15 Mart 2023 Çarşamba günü başlayacak ve Mayıs ayına kadar sürecek. Büyük finali kazanan takım, 200.000 TL‘lik büyük ödülün sahibi olacak ve TFF tarafından yapılan açıklamaya göre, bu ödüle ek olarak başka ödüller de olacak.

EA Sports tarafından her yıl üretilen ve milyonlarca satan FIFA serisinin son versiyonu FIFA 23 üzerinden oynanacak olan eSüper Lig, dünyanın en popüler video futbol oyunu olmanın yanı sıra, 20 resmi ligden biri olarak dikkat çekecek.

eSüper Lig’in maçları, TFF’nin resmi YouTube ve Twitch kanalları olan TFF Youtube ve TFF1923 üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca ligin tanıtım videosu da TFF’nin resmi YouTube hesabı üzerinden paylaşıldı.

TFF Resmi YouTube Hesabının Resmi Paylaşımı

İçeriğimizde sizlere Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği espor ligi olan eSüper Lig’in hakkında detayları verdik. İçeriğimizi beğendiyseniz ve gelişmelerden anında haberdar olmak istiyorsanız bizleri takip etmeyi unutmayın.

https://kubilayberkaslan.com.tr

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir