1. Anasayfa
  2. Oyun

Steam, Stratejik Bir Kararla macOS Mojave ve 32-Bit Desteğini Sonlandırıyor!

Steam'in stratejik kararıyla macOS Mojave ve 32-Bit desteği sona eriyor! Türk Lirası ile satış sistemini kaldırmanın ardından kullanıcılar arasında tartışmalar sürüyor.

Steam, Stratejik Bir Kararla macOS Mojave ve 32-Bit Desteğini Sonlandırıyor!
0

Son dönemde adından sıkça söz ettiren oyun ve yazılım satış platformu Steam, fiyat politikalarındaki değişikliklerin ardından şimdi de destek verdiği işletim sistemlerinde önemli değişikliklere gidiyor. İşte Steam’in 32-Bit ve macOS Mojave ile ilgili güncellemeleri ve detayları!

macOS Mojave ve 32-Bit Desteği Artık Yok!

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye üzerinde dolar ile satışlara başlayan Steam, bu kez macOS Mojave ve 32-Bit desteği konusunda güncellemeye gidiyor. Bu karar, platformun daha önceki fiyat politikası değişiklikleriyle birlikte eleştirilere maruz kalmasının ardından geldi.

Birçok oyuncu, Steam’in Türk Lirası ile satış sistemini sonlandırmasının ardından alternatif platformlara yönelmişti. Ancak şimdi de Steam’in 32-Bit sistemlere ve eski macOS Mojave işletim sistemine destek vermemesi, kullanıcılar arasında tartışmalara yol açtı.

Tartışma ve Eleştiriler Artıyor!

Steam, bu kararıyla 2017’de çıkış yapan ve henüz 6 yaşındaki macOS High Sierra, 2018’de çıkış yapan 5 yaşındaki macOS Mojave, ve 32-Bit sistemleri desteklemeyecek. Ancak, bu sistemleri kullanan ve hâlâ oyun oynamak isteyen bir kesim bulunuyor. Steam’in bu politikası, platformun kullanıcı tabanında ciddi sorunlara yol açabilir.

Bu gelişmelerin yanı sıra, Türk Lirası ile satış sistemini kaldırmasının ardından yaşadığı eleştirilere benzer bir sürecin tekrar yaşanması bekleniyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Steam’in macOS Mojave ve 32-Bit desteğini kaldırması ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Haberlerimizden anında haberdar olmak için BetaBuff Discord sunucusuna katılabilirsiniz.

https://kubilayberkaslan.com.tr

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir