1. Anasayfa
  2. Oyun

Steam, Türkiye’den Ayrılıyor: Oyun Alımları Artık TL ile Mümkün Olmayacak!

Steam, Türkiye'den ayrılıyor! Türk oyuncular için döviz kuruna dönüşen Steam alışverişi hakkında detaylı bilgi. Türk Lirası ile oyun alımları sona eriyor.

Steam, Türkiye’den Ayrılıyor: Oyun Alımları Artık TL ile Mümkün Olmayacak!
0

Dünya genelinde PC oyuncularının favori platformu olan Steam, Türkiye’den çekiliyor. Bu haber Türk oyuncular arasında büyük bir şok etkisi yarattı. Steam’in ana sayfasında yer alan duyuruda, “Türkiye’deki fiyatlandırma ve Steam cüzdan bakiyeleri 20 Kasım’dan itibaren USD (Amerikan Doları) olarak hesaplanacak” denildi.

Artık Türk Lirası ile Steam Alışverişi Mümkün Olmayacak

Duyuruda da belirtildiği gibi, Türkiye’deki oyun fiyatları ve Steam cüzdanlarındaki bakiyeler 20 Kasım itibariyle Amerikan Dolarına çevrilecek. Yani bundan sonra Steam üzerinden Türk Lirası ile oyun almak mümkün olmayacak, dolar kullanılacak.

Steam’in Açıklamasında Ekonomik Sebepler İfade Edildi

Steam’in bu adımı, Arjantin ve Türkiye gibi ülkelerde yaşanan yüksek döviz kuru dalgalanmaları ve ekonomik istikrarsızlık nedeniyle attığı bir adım olarak açıklandı. Bu para birimlerinin dalgalanmasının, oyun geliştiricilerinin uygun fiyatlar belirlemesini ve bu fiyatları güncel tutmalarını zorlaştırdığı belirtildi. Ayrıca, bu ülkelerde sürekli dalgalanan kurlar, ödemeleri, vergileri ve lojistik sorunları yönetmeyi zorlaştırdı. Bu nedenle Arjantin ve Türkiye’deki Steam kullanıcıları için fiyatların Amerikan Doları olarak belirlenmesi, hem oyunculara hem de iş ortaklarına daha standart ve tutarlı bir hizmet sunmanın yanı sıra bu ülkelerde yaşayan Steam kullanıcılarına farklı ödeme seçenekleri sunma olanağı sağlayacak.

Sıkça Sorulan Sorular

Steam’de halihazırda bulunan bakiyeme ne olacak?

Bakiyeniz otomatik olarak Amerikan Doları (USD) kuruna dönüşecek.

Steam mağazadaki oyunların fiyatları genel olarak ne olacak?

Steam mağazasındaki bulunan oyun fiyatları ne yazık ki artacak. Sebebi ise Steam’de bulunan dolar kurunun güncel kurdan daha düşük olması.

Steam oyun için satım alımları ne olacak?

Aynı şekilde para birimi Amerikan Doları (USD) olarak güncellenecek.

Steam üzerinde bulunan aboneliklere ne olacak?

Steam üzerindeki abonelikleriniz 20 Kasım itibari ile otomatik olarak iptal olacak. Aboneliklerinizi yeniden yapılandırmak için Steam istemcisinde sağ üst bölümünde bulunan kullanıcı adınıza tıklayın. Çıkan menüden Hesap Ayrıntıları bölümüne gidin. Hesap Ayrıntıları bölümünden ise Abonelikleri Yönet kısmından ayarlayabilirsiniz.

Türk oyuncular olarak son kalelerimizin yıkılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Arkadaşlarınız ile içeriğimizi paylaşarak tartışabilirsiniz.

https://kubilayberkaslan.com.tr

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir